Windows Hızlandırma Programı Bilgisayar Hızlandırma Ayarları

Windows hiç bir zaman ilk günkü kadar hızlı değildir. Bunun bir çok sebebi vardır. İşte Windows'u hızlandıracak birkaç ipucu.

Bilgisayarın Yavaş Açılması:

Windows'u kullandıkça yavaşlamaya ve açılmasını beklemek uzun zaman almaya başlar. Bunu hızlandırmanın bilinen ve basit yolu
Başlat > Çalıştır > msconfig > Başlangıç sekmesine geçin. Burada işaretli olanlar PC mizde başlangıçta çalışmaya başlayan programlardır. Bunlardan açılışta ihtiyacımız olmadığını düşündüklerimiz varsa kaldırabiliriz. Örneğin MSN Messenger, Adobe Reader gibi.
 
 
Yavaş Açılan Başlat Menüsü:

Bu yavaşlığı Registy Editor dan yapacağımız küçük bir ayar sayesinde aşabiliriz.
Başlat > Çalıştır > regedit yazıp registry editor'u çalıştırmamız gerekir. Ardından
hkey_current_user control panel desktop yolunu izleyip sağ taraftaki dosyalardan menushowdelay ın üzerine çift tıklayıp var olan değeri düşürerek daha hızlı açılmasını sağlayabiliriz.
 
 
Yavaş Açılan "Bilgisayarım" Penceresi:
 
Bilgisayarım'ın yavaş açılmasının olası en büyük sebebi her açılışta mevcut ağları ve yazıcıları tarıyor olmasıdır. Bunu herhangi bir klasör açıp üst menü > araçlar > klasör seçenekleri ardından
Ağ klasörlerini ve Yazıcıları Otomatik Tara seçeneği deaktif ederek engelleyebilir, bilgisayarımın daha hızlı açılmasını sağlayabiliriz.
 
 
Yanıt Vermeyen Programların Yavaş Sonlandırılması:

Windows'ta bir iş yaparken kilitlendiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Oldukça sinir bozucu bu durumda bile programı kapatmak istesek dahi sonlanması zaman alır ve sinirleriniz yıpranır. Bunu hızlandırmak içinse
Başlat > Çalıştır > regedit yazıp OK diyoruz.
hkey_local_machine system currentcontrolset control waittokillservicetimeout a yine çift tıklayarak değeri 1000 ile değiştiriyoruz. Böylece sonlandırma süresini hızlandırmış oluyoruz.
 


Ve birkaç tavsiye:
- İhtiyacınız dışında program kurmayın.
- Gereksiz programları kaldırın.
- Sık sık temizlik yapın ve bilgisayarınızın fiziksel temizliğine önem verin.
- Birkaç ay arayla disk birleştirme yapın. Böylece sildiğiniz dosya ve kaldırdığınız programlar için ayrılan diskteki alanları sıkıştırmış olursunuz.

teknoportal

windows hızlandırma,windows xp hızlandırma,windows hızlandırıcı,windows vista hızlandırma,windows hızlandırma programı,windows xp hızlandırıcı,windows açılış hızlandırma,windows xp yi hızlandırma,windows açılışını hızlandırma,xp hızlandırma,hızlandırma programı,bilgisayar hızlandırma,bilgisayarı hızlandırma,windows desktop,windows başlangıç,windows kapatma,windows otomatik,açılış hızlandırma,hızlandırma ayarları,regedit hızlandırma,windows hızlandırmak

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !